Hlavný partner: Festival z verejných zdrojov
podporil
Fond na podporu umenia
Spoluorganizátor: Hlavný partner:
HEADLINER 36. ročníka


Saxofónové kvarteto komediantov na podmanivej ceste okolo sveta!

Úžasná koláž prvotriednej hudby, presnosti pohybu a množstva gagov štyroch svetových hudobných komikov. Saxofónové kvarteto s francúzskym šarmom a bez slov rozohrá dialógy súperiacich vzťahov na ceste okolo sveta. Premení sa na tučniakov, živý parník či na bábky z verklíka. Prierez ich hudobno-hereckých čísiel vás ponorí do romantických kaviarní Paríža, narazí na búrlivé španielske pobrežie Flamenca, stratí vás v klaksónoch americkej premávky až napokon preskočí kaukazské ohne, aby sa vynoril opäť doma. Dokonalé hudobné umenie. Množstvo recesie, výnimočná mimika, bláznivé tanečné kreácie, hra na viacero nástrojov súčasne a to všetko počas neustáleho bezchybného hudobného zážitku. Ostražité publikum si chytí aj svoj voňavý darček. Skutočný zážitok pre každého!

Precestujte s Les DéSAXés celý hudobný svet!

Francúzske saxofónové kvarteto hrá od roku 1994. Má za sebou viac ako 2000 vystúpení a ovácií po celom svete. Sme nesmierne radi, že vám môžeme ako prví na Slovensku priniesť multi-ocenených hudobných komediantov v štýle slávnych Marx Brothers!

Viac na: www.lesdesaxes.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivo-vaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiéro- vých scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a pouličných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichádzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2015)