LAUREÁT GRAND PRIX FESTIVALU 2014

GOGOL & MÄX (DE): HUMOR IN CONCERT


Koncert vážnej hudby s komickou akrobaciou. Nemeckí hudobní klauni, čo vyrážajú dych! Dve hodiny plné smiechu, neuveriteľných cirkusových kúskov a dokonalej muzikálnej virtuozity. To všetko počas hry s gagmi na množstve originálnych hudobných nástrojov. Známe klasické skladby bravúrne interpretované ležmo na klavíri, v polohe šikmo či s trúbami na hlave. Ale aj odvážne akcie na trapéze. A vrcholné číslo? Baletka v ružovej sukni balansuje na lane a Bach na hrane klavíra! Jednoduchá hravosť a pritom extrémna zábava!


Duo ohromuje v symfonických orchestroch, divadlách a televíznych estrádach po celej Európe. Absolvovalo množstvo festivalov, získalo celý rad ocenení. Naposledy za najlepší kabaret na festivale v Baden-Württembergu. Festival Kremnické gagy uviedol ich takmer dvojhodinovú show ako prvý na Slovensku!


Viac na: www.musikclowns.de

Foto: Alex Kilian, Philipp von Ditfurth a Alexander Anlicker
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivovaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiérových scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a poulič- ných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jed- notlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichá- dzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2013)