Hlavný partner: Festival z verejných zdrojov
podporil
Fond na podporu umenia
Spoluorganizátor:
 

KORNELIÁDA
 
Film, ktorý bol pripravený pre Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy 2016 k odhaleniu reliéfu Kornela Földváriho v Uličke slávnych nosov 26. 8. 2016. Scenár: Daniela Kapitáňová, kresby: Fero Jablonovský, hlas: Rasťo Piško, zvuk: Peter Daniška, Dušan Kozák, strih: Maroš Šlapeta, réžia: Peter Krištúfek. Uverejňujeme s láskavým súhlasom autorov pri príležitosti druhého výročia úmrtia Kornela Földváriho.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivo-vaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiéro- vých scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a pouličných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichádzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2015)