Hlavní organizátori:
Laureát GRAND PRIX 2015


Fyzické divadlo jedného muža, ktorý porušuje zákony gravitácie

Y2D & CHAMÄLEON PRODUCTIONS (CAN/DE): LEO

Jeden opustený muž, jeden kufor, jedna prázdna izba. Nuda. Čo sa však stane, ak prestanú platiť pravidlá gravitácie?


LEO sedí na kreslenej stoličke a súčasne stojí na hlave i nohami na zemi. Lozí po stene bez rúk a pláva v podmorskom priestore. V tomto svete prežije a naplní svoje sny a túžbu po slobode. Bláznivo-poetická cesta obyčajného človeka, ktorého svet sa fyzicky pomätie. Fikcia či realita? Súhra pohybovej akrobacie živého človeka, videa a projekcie kombinovaná s divadlom, tancom, hudbou, cirkusom aj pantomímou do jedinečnej umeleckej zábavy.


Koprodukcia kananadského a berlínskeho zoskupenia na svetovej umeleckej úrovni tvorí vysoko originálnu, inovatívnu, zábavnú a v našich končinách ešte nevídanú produkciu. Vďaka renomovaným režijným, hereckým, choreografickým talentom i svetelným dizajnérom sa tento nabitý pohybový príbeh vzpiera divadelnej konvencii i gravitačnému zákonu. Od Edinburgského Fringe Festivalu, cez New York, Moskvu až po Hong Kong je multi-ocenený LEO zážitkom nielen pre oči, ale aj pre dušu!


Leo ohýba nielen svoje telo, ale aj našu myseľ. Jeden muž v dvoch rôznych priestoroch naraz! Vhodné pre všetky vekové kategórie, ktoré chcú zažiť "nezmysly fyziky" a kúzelnú hru fantázie a reality. Foto: Andy Phillipson

Viac na: www.auroranova.org/leo

Festival Kremnické gagy uviedol LEO ako prvý na Slovensku!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivo-vaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiéro- vých scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a pouličných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichádzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2014)